Podziękowanie

    Pragniemy złożyć podziękowanie Uczestnikom Uroczystości Pogrzebowych, które upamiętniały Postać Ś.P. Janiny Fetlińskiej, Senator Rzeczypospolitej Polskiej, oraz Wszystkim Tym, którzy poświęcili nam swój czas, wspierali nas duchowo w tych trudnych dla nas chwilach po stracie Kochanej Żony i Mamy, a także pomogli zorganizować nam uroczystości pogrzebowe.
Włodzimierz i Bartosz Fetlińscy
zobacz wpisy
(...) Zwiędły kwiaty i wachlarz z piór strusich
czas ucieka jak chmara szarańczy
wszystko kończy się wcześniej niż musi (...)

M. Pawlikowska-Jasnorzewska

1952-2010

Janina Fetlińska Senator RP VII kadencji nie żyje

odszedł niezwykły Człowiek, Polityk o wielkim sercu,
oddana ludziom przez całe życie
  Dnia 10 kwietnia 2010 r., w sobotę Senator RP Janina Fetlińska wsiadła do samolotu TU-154, lecącego z delegacją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Samolot rozbił się przy próbie lądowania, ok. 1.5 km od lotniska wojskowego pod Smoleńskiem. Nikt nie przeżył katastrofy.

  Wstrząśnięci do głębi rozmiarem tragedii łączymy się w bólu i cierpieniu z rodzinami ofiar katastrofy, składając wyrazy szczerego współczucia wszystkim bliskim, którzy ponieśli niepowetowaną stratę.
Życiorys Janiny Fetlińskiej
Posłuchaj materiału wspomnieniowego, przygotowanego przez red. Marka Cynkara z Polskiego Radia Rzeszów
Archiwalna witryna internetowa

Księga Kondolencyjna

sobota, 17.04.2010 godz.21:52   
Autor:   Towarzystwo Miłośników Wilna w Poznaniu
Rodzinie ś.p. Pani Janiny Fetlińskiej Senator RP składamy wyrazy serdecznego współczucia łącząc się z Państwem w bólu i smutku. Mieliśmy zaszczyt poznać osobiście Panią Senator na I Światowym Zjeździe Wilniuków w 2009 roku. To był dla nas prawdziwy zaszczyt. Dobry Jezu, a nasz Panie daj JEJ wieczne spoczywanie.

sobota, 17.04.2010 godz.23:53   
Autor:   Anna Rucka
Nie znałam osobiście Pani Senator Fetlińskiej, ale wiem że była bardzo dobrym człowiekiem. Interweniowała zawsze gdy komuś działa się krzywda. Trzeba wierzyć że śmierć jest jedynie początkiem lepszego życia.

niedziela, 18.04.2010 godz.01:40   
Autor:   Alicja Adwent wdowa po europośle śp. Filipe Adwencie
Tragiczne odejście Pani Senator Janiny Fetlińskiej napełnia mnie oraz moje dzieci ogromnym bólem.Zginął człowiek,polityk o wyjątkowej wrażliwości. To Ona jako jedyny polityk w naszym parlamencie pojawiła się w naszym domu niebawem po tragicznej śmierci mojego męża śp.Filipa Adwenta ,córki Marysi i rodziców męża .Była dla mnie dużym oparciem w tym osamotnieniu.Odważnie powtarzała w senacie,że jest to śmierć o nie wyjaśnionych okolicznościach, śmierć człowieka, który narażał się dla dobra Polski.Narażając się sama odważnie nalegała na wpływowych polityków, że należy tę śmierć wyjaśnić.Wielokrotnie z senatorskiej mównicy przypominała o zasługach i patriotyzmie męża i corocznie patronowała uroczystością rocznicowym zawsze niestety jako jedyny polityk ,nie mając w tym żadnego osobistego interesu.Troskliwie pytała się o moje dzieci i bardzo chciała im pomagać.Miałam okazję poznać Tę wyjątkową kobietę, która kochała pomagać ludziom a przy tym była taka skromna, zawsze uśmiechnięta,nie pchająca się do pierwszych szeregów. Mało mówiła więcej robiła, bez szumu i rozgłosu.Mówiła mi, że jest szczęśliwa, że ma tę możliwość pomagania ludziom i bez reszty, całkowicie oddawała się pracy polityka jako służby.Kochała swoją pracę polityka,cieszyła się nią i wcale nie przeszkadzało Jej ,że czasami uczestniczyła w kilku uroczystościach jednego dnia,że obrady zawsze trwały do póżnych godzin nocnych.Była świadoma, że zaniedbuje rodzinę ale pasja i szansa czynienia dobra były silniejsze.Razem z posłem T.Wożniakiem utworzyli w parlamencie najliczniejszą Komisję - do nauki społecznej Kościoła.Tu walczyła o wartości chrześcijańskie, o rodzinę ,o godność życia ludzkiego i krzyża. Uczestniczyłam w tych budujących spotkaniach, które mobilizowały naszych polityków do refleksji i działania.Jako polityk oraz pielęgniarka i to z doktoratem wiązała z tą działalnością duże nadzieje na przyszłość.Straciliśmy człowieka i polityka wielkiego formatu,odważnego, wrażliwego na ludzką krzywdę i głębokiej wiary.Wieczny odpoczynek racz dać Jej Panie!Teraz już jesteście razem z Filipem, Marysią,Stanisławem i Jeanne Adwent w Niebie.

niedziela, 18.04.2010 godz.09:55   
Autor:   Pielęgniarka z Ciechanowa Janina J-Sz
Droga Ninko,imienniczko...Jak życie jest kruche,przekonujemy się wszyscy,a zwłaszcza my pielęgniarki na codzień.Dzień 10.IV.2010 jest jednak wyjatkowym dniem i pozostanie całemu narodowi polskiemu głeboko w pamieci.Katastrofa która zabrała KWIAT NASZEGO NARODU,a wśród nich Ciebie kochana koleżanko!!!Dlaczego ni usłyszę już Twojego ciepłego głosu-Cześć Janeczko,co słychać,jak Piotruś?Nie zobaczę Tojego miłego uśmiechu i słów pocieszenia,wiary w siebie lub tez zachety do podnoszenia kwalifikacji.Kiedy porosiłaś mnie o dane,dorobek zawodowy, społeczny,osiągniecia poetyckie do swojej piblikacji,byłam szczerze zaskoczona i jednoczesnie cieszyłam się,ze dla Ciebie nie byłam zwykłą,szeregową pielegniarką a przede wszystkim"człowiekiem",który zyje,czuje i coś sobą prezentuje.Twoja osobowość bardzo pozytywnie na mnie wpływała. Na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci!!!
Spoczywaj w pokoju wiecznym...
Wyrazy współczucia mężowi, synowi i rodzinie pogrążonej we wspólnej załobie.Ja i kolezanki z naszego ciechanowskiego szpitala podzielamy z Wami ten ból.
Wieczny odpoczynek racz dac jej Panie.......

niedziela, 18.04.2010 godz.10:17   
Autor:   Danuta C.
Dziękujemy, że pielęgniarstwo dzięki Pani zyskało nowy wymiar, że starała się Pani pokazać, że należy być dumnym z tego, że jest się pielęgniarką/pielęgniarzem.
Na zawsze spoczywaj w pokoju.

niedziela, 18.04.2010 godz.15:07   
Autor:   Iwonka P.
Kochana Pani Doktor nigdy Cię nie zapomnę. Wyrazy współczucia dla rodziny. Pielęgniarka absolwentka PWSZ Ciechanów

niedziela, 18.04.2010 godz.16:28   
Autor:   Grzegorz Fetliński
Wyrazy szczerego współczucia z powodu śmierci cioci składa Grzegorz z żoną Anną i synem Łukaszem.

"Nie umiera ten, kto żyje w pamięci innych" - ufamy, że będziesz żyła w sercach wielu...

niedziela, 18.04.2010 godz.17:49   
Autor:   Elżbieta i Tadeusz Grąkiewicz wraz z rodziną z Gąbina
Wyrażamy głęboki smutek po stracie tak zacnej osoby, która służyła narodowi polskiemu. Zostanie pani w naszej pamięci jako człowiek, który pozostał wierny wartościom moralnym. Łączymy się w bólu z rodzinami zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem. Niech spoczywają w pokoju i pozostaną na zawsze w naszych sercach.

niedziela, 18.04.2010 godz.20:18   
Autor:   ciechanowianka
wyrazy głębokiego współczucia dla męża i syna.
wieczny odpoczynek racz jej dać panie.

niedziela, 18.04.2010 godz.21:27   
Autor:   Iwona Bruśk
To przecież miało być inaczej!
Czekaliśmy na wykład Pani Senator podczas konferencji w dniu 14 kwietnia na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. "Ciechanowskie Konsorcjum zdrowia"
Termin uzgadniałyśmy w lutym - pod katyńskie uroczystości..
Konferencja się odbyła, wspominaliśmy Panią Senator, na fotelu w 1 rzędzie obok Pani zdjęcia położyliśmy białą różę.
Będziemy pamiętać; serdeczność, profesjonalizm...

niedziela, 18.04.2010 godz.21:28   
Autor:   Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny
Łacińska sentencja mówi: "Dulce et decorum est pro patria mori"- Słodko i zaszczytnie jest umrzeć za Ojczyznę. Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca N.M.Panny łączy się w głębokim bólu i cierpieniu z całą Rodziną z powodu tragicznej śmierci Pani Janiny Fetlińskiej Senator RP VII kadencji. Osoby delikatnej, pogodnej o wielkim i wrażliwym sercu na sprawy Kościoła i Ojczyzny.Żegnając Panią Janinę, tak wielce oddaną sprawie Polaków na Wschodzie, wyrażamy podziękowanie za wiele dobra wyświadczonego dla naszego Zgromadzenia na Litwie. Pozostanie Pani w naszej pamięci i modlitwie. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.

niedziela, 18.04.2010 godz.21:49   
Autor:   Lucyna Jakubowska
Ineczko !
Zostawiłaś Rodzinę, Przyjaciół, swoje pasje, swoje marzenia, których miałaś wiele i nadzieję...
Na zawsze pozostaniesz w mojej pamięci.
Wyrazy najgłębszego współczucia dla Męża Włodzimierza, Syna Bartosza i całej Rodziny

niedziela, 18.04.2010 godz.21:57   
Autor:   Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca Najświętszej Maryi Panny
Łacińska sentencja mówi: "Dulce et decorum est pro patria mori"- Słodko i zaszczytnie jest umrzeć za Ojczyznę.
Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca N.M.Panny łączy się w głębokim bólu i cierpieniu z całą Rodziną, z powodu tragicznej śmierci pod Smoleńskiem Pani Janiny Fetlińskiej Senator RP VII kadencji. Osoby szlachetnej, delikatnej, pogodnej o wielkim i wrażliwym sercu na sprawy Kościoła i Ojczyzny. Żegnając Panią Janinę, tak bardzo oddaną sprawie Polaków na Wschodzie, wyrażamy podziękowanie za wiele dobra wyświadczonego dla naszego Zgromadzenia na Litwie. Pozostanie Pani w naszej pamięci i modlitwie. Dobry Jezu, a nasz Panie, daj Jej wieczne spoczywanie.

niedziela, 18.04.2010 godz.23:52   
Autor:   KATARZYNA Z LEGNICY
WYARAZY WSPÓŁCZUCIA RODZINIE PANI SENATOR JANINY FETLIŃSKIEJ,
KTORA ODESZŁA OD NAS TAK NAGLE.
"CZASU NIE BYŁO NA POŻEGNANIE
TERAZ ZOSTAŁO TYLKO PŁAKANIE" - KOLEŻANKI PIELEGNIARKI Z PTP
KOŁA LEGNICA,LUBIN I ZŁOTORYJA

poniedziałek, 19.04.2010 godz.00:29   
Autor:   Maria z Ciechanowa

Życie nasze jak pociąg się toczy,
gdy się rodzisz to wsiadasz do niego.
I ten pociąg przez życie Cię wiezie
aż do końca – przystanku Twojego.

Nikt z nas nie zna czasu podróży.
Pociąg jedzie,wciąż nowe perony,
ciągle nowi ludzie wsiadają.
Pociąg w rożne rozwozi ich strony.

Najsmutniejsze są chwile w podróży,
gdy wysiądą Ci,których Ty kochasz.
Po nich zawsze pustka zostaje,
cicho w kącie przedziału zaszlochasz.

I już smutek zostanie do końca.
I tęsknota co pali Cię skrycie,
bo już bez tych co byli najbliżsi
musisz dalej pojechać przez życie.

Lecz gdy w końcu do celu dojedziesz,
na końcowym wysiądziesz peronie,
to pamiętaj,że oni tam będą,
znowu odnajdziesz ich dłonie.....

poniedziałek, 19.04.2010 godz.08:13   
Autor:   PIELĘGNIARKA
Bardzo cięzko pożegnać tak wspaniałą i serdeczną osobę dzięki której jestem pielęgniarką. Składam Wyrazy współczucia dla rodziny.
[*]

poniedziałek, 19.04.2010 godz.09:00   
Autor:   Maria Sałamacha - Warszawa
" Śpieszmy się kochać ludzi,tak szybko odchodzą".... Ninko nie ma Cię już wśród Nas. Jak smutno. Tyle zawdzięczam Ja i Moja Rodzina Tobie - człowiekowi, który zawsze był gotowy przyjść z pomocą gdy o to prosiłeś. To Ty byłaś moim promotorem pracy na II stopień specjalizacji,"wymogłaś" na mnie aby dalej prowadziła działalność naukową. Już nie będę miała przyjaciółki w tzw. "wyższych sferach".
Żegnaj,
Maria z Rodziną

poniedziałek, 19.04.2010 godz.09:31   
Autor:   Jacek C.
Wyrazy współczucia dla pogrążonej w żalu rodziny pani senator. Pozostanie w naszych sercach na długie lata

poniedziałek, 19.04.2010 godz.10:06   
Autor:   Tadeusz Szczyrbak, Rodzina Rodła-Wrocław
W imieniu Rodziny Rodła oraz Fundacji Polskie Gniazdo we Wrocławiu składam nasze szczere wyrazy współczucia Rodzinie Zmarłej oraz wszystkim tym, dla których była Ona szczególnie bliska.Śp.Panią Senator poznałem w czerwcu 2009 roku w Sejmie RP na konferencji poświęconej śp.Filipowi Adwentowi w 4 rocznicę Jego śmierci.Od tego czasu informowałem Panią Senator o naszej działalności na niwie Rodła,która przypomina chlubne karty naszych przodków na Ziemiach Zachodnich i Północnych w okresie międzywojennym.Jesienią ubiegłego roku kilkakrotnie kontaktowaliśmy się, gdy powstawał nowy numer Głosu Rodła, a ja poszukiwałem ludzi dobrej woli, którzy ze względu na pamięć o śp.Filipie Adwencie, zechcą wspomóc powstającą publikację.Dobrą wolę zawsze można było bowiem zauważyć u Śp.Pani Senator.Oby Jej życiowa postawa stała się dla polskich parlamentarzystów-i nie tylko-swoistym wzorem do naśladowania, wzorem pracy na rzecz dobra wspólnego.Niech odpoczywa w pokoju!

poniedziałek, 19.04.2010 godz.10:55   
Autor:   Ewelina
Wielki Ból...Kondolencje dla Rodziny Pani Janiny

poniedziałek, 19.04.2010 godz.11:27   
Autor:   Zespół Szkół STO w Raciążu www.storaciaz.pl
W sobotę 10 kwietnia 2010 roku senator Rzeczpospolitej Polskiej Janina Fetlińska wsiadła do samolotu TU-154, by, towarzysząc Prezydentowi Polski Lechowi Kaczyńskiemu, wziąć udział w uroczystościach upamiętniających 70. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Samolot rozbił się podczas podchodzenia do lądowania na lotnisko pod Smoleńskiem. Wszyscy zginęli.
Pani Senator była pielęgniarką, pierwszą w Polsce, która w swojej dziedzinie uzyskała tytuł doktora nauk medycznych. Była związana kolejno z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Ciechanowie, Wyższą Szkołą Humanistyczną im. A. Gieysztora w Pułtusku, Wyższą Szkołą Zawodową w Ciechanowie. Została wybrana na senatora z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu płockim.
Była dobrym, życzliwym człowiekiem. Pisała: „Mój zawód – pielęgniarstwo – nauczył mnie patrzeć na drugiego człowieka jak na osobę, której zawsze powinnam udzielać pomocy w potrzebie”. I w myśl tych słów była obecna w życiu ludzi i instytucji naszego regionu. Naszym też. Pamiętamy o tym i będziemy pamiętać.
Rodzinie Pani Senator Janinie Fetlińskiej składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Dyrekcja i Rada Pedagogiczna Zespołu Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Raciążu

poniedziałek, 19.04.2010 godz.11:57   
Autor:   Anna Nastały-Ratusińska
Pani Dyrektor (taki tytuł pozostanie w mojej pamięci z Mazowieckiego Centrum Zdrowia Publicznego)- dziękuję za wzór silnej kobiety, która może wiele zdziałać.

poniedziałek, 19.04.2010 godz.12:31   
Autor:   Elżbieta Buczkowska - Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych
Janinie Fetlińskiej – koleżance, pielęgniarce, społecznikowi, Senator RP

Ninko, tak trudno mówić o rozstaniu na zawsze, pamięć moja odtwarza wiele spotkań związanych z reformą ochrony zdrowia, ważnej roli pielęgniarek i położnych w opiece nad człowiekiem w jego środowisku zamieszkania, pracy, nauki, zakładzie opieki zdrowotnej.

To prawie 15 lat temu poznałyśmy się na debatach o zmianach opieki zdrowotnej w Polsce. Ty w Konsorcjum Ciechanowskim, ja – w Wielkopolskim. Podziwiałam Cię za pasję i zaangażowanie w sprawę ważną dla społeczeństwa, zdrowie i bezpieczeństwo obywateli. Obdarzono Cię zaufaniem wybierając do Senatu RP. Byliśmy dumni, że jesteś w parlamencie.

Wspominam wspólne z Naczelną Radą Pielęgniarek i Położnych organizowane konferencje w Senacie, wnoszone poprawki do ustaw. Pozostawią trwały ślad Twojej pracy na rzecz rozwoju naszych zawodów – serdecznie dziękuję.

Tyle było przed nami jeszcze do zrobienia, mówiłam Tobie o tym. Niestety tragiczny los odebrał nam Ciebie na zawsze.

Pozostaniesz w mojej pamięci i sercu oraz całego środowiska zawodowego. Spoczywaj w pokoju.


Elżbieta Buczkowska
Prezes
Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych

poniedziałek, 19.04.2010 godz.12:35   
Autor:   Zakład Promocji Zdrowia, Instytut Reumatologii
Zachowamy pamięć osobistej troski i wysiłku Pani Senator, jaki włożyła w rozwiązywanie problemów ogromnej rzeszy chorych reumatycznych. Niedawne posiedzenie Senackiej Komisji Zdrowia, które zaprojektowała Pani Senator skłoniło uczestników do twórczych refleksji nad przewlekłymi chorobami reumatycznymi w Polsce.
Przybywając na seminaria i konferencje poświęcone celom aktualnej polityki zdrowotnej angażowała swój czas, uwagę i zdolność trafnej oceny przedstawianych publicznie rezultatów badań.
Pragnienie racjonalizacji celów w opiece zdrowotnej uznajemy za Jej przesłanie, które musimy podjąć w dalszych latach.
Powtórzmy za Czesławem Miłoszem: „Ci, którzy żyją otrzymują mandat od tych wszystkich, którzy umilkli na zawsze”.

poniedziałek, 19.04.2010 godz.12:40   
Autor:   Bożena Zboina Katedra Pielęgniarstwa Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowc
Żegnam Senator RP Janinę Fetlińską-nasze wspólne rozmowy i promienny uśmiech, którym byłam obdarowywana zostaną w mojej pamięci.

poniedziałek, 19.04.2010 godz.16:12   
Autor:   Eugeniusz Leszczak z rodziną, Siemianowice Śląskie
Wyrazy współczucia dla pogrążonych w żalu i żałobie z powodu śmierci Jasi mężowi Włodzimierzowi, synowi Bartoszowi oraz siostrom Zosi i Gieni składa Gienek z rodziną

poniedziałek, 19.04.2010 godz.16:59   
Autor:   antygona
Dreczy mnie widok spalonych swiec
w nich czastki Twojego ciala z ustami
z zastygla prawda
W Smolensku tylko wiatr smierci,drzewa bez ptakow...
Nie ma nikogo by otulil Ci glowe,szepnal
po polsku ...INKA
W peknietych niebiosach zgaslo dla nas slonce...
W smiertelnej podrozy pozostawiam Cie w moim krwawiacym sercu na zawsze ...Grecja z Toba z Rodzina z Polska

poniedziałek, 19.04.2010 godz.17:10   

poniedziałek, 19.04.2010 godz.20:18   
Autor:   Klasztor Sióstr Klarysek w Miedniewicach
W tych trudnych i bolesnych dniach tworzymy jedną wielką rodzinę trwającą w żałobie i bólu po tragedii w Smoleńsku. Wśród tylu znakomitych ludzi jest również niezapomniana Pani Senator Janina Fetlińska.
Wspólnota Sióstr Klarysek z Miedniewic składa wyrazy najgłębszego współczucia Rodzinie Pani Senator. Wspominamy Jej dobroć, dziękujemy za pamięć o siostrach klaryskach, o naszej wspólnocie w Miedniewicach, za to, że była z tymi, którzy potrzebowali Jej serca, szczególnie z Rodziną Adwentów.
Dobro, które nigdy nie umiera, niech przyjmie Dobry Bóg. Modlimy się za wszystkie ofiary tragicznej katastrofy, za wszystkie osierocone rodziny, a szczególnie za Rodzinę Pani Senator i łączymy się modlitwą i sercami w uroczystościach pogrzebowych w Ciechanowie.
Ksieni Klasztoru Sióstr Klarysek w Miedniewicach
s.M.Serafina Dzik OSC z siostrami

poniedziałek, 19.04.2010 godz.21:58   
Autor:   Krzysztof Pleśniak z małżonką i dziećmi
Pani Senator Janina Fetlińska była chodzącym dobrem. Za ofiarowaną innym ludziom pomoc niczego nie oczekiwała. Ot, taka bezinteresowna osoba jakich mało w tym kraju. Dlatego też z jej odejściem nie mogę się pogodzić. Dla wielu ludzi sam fakt bycia osobą uczciwą jest wielką zaletą. Dla Pani było to jednak za mało. Z pomagania innym uczyniła Pani credo swojego życia. Z pełną odpowiedzialnością mogę zatem powiedzieć, że miała Pani ręce nie tylko czyste, ale i pełne.
Za okazaną mi pomoc chciałbym po staropolsku powiedzieć: Bóg zapłać Pani Senator.


pokaż stronę:
<<  <    1, 2, 3, [ 4 ] , 5, 6   >  >>