Podziękowanie

    Pragniemy złożyć podziękowanie Uczestnikom Uroczystości Pogrzebowych, które upamiętniały Postać Ś.P. Janiny Fetlińskiej, Senator Rzeczypospolitej Polskiej, oraz Wszystkim Tym, którzy poświęcili nam swój czas, wspierali nas duchowo w tych trudnych dla nas chwilach po stracie Kochanej Żony i Mamy, a także pomogli zorganizować nam uroczystości pogrzebowe.
Włodzimierz i Bartosz Fetlińscy
zobacz wpisy
(...) Zwiędły kwiaty i wachlarz z piór strusich
czas ucieka jak chmara szarańczy
wszystko kończy się wcześniej niż musi (...)

M. Pawlikowska-Jasnorzewska

1952-2010

Janina Fetlińska Senator RP VII kadencji nie żyje

odszedł niezwykły Człowiek, Polityk o wielkim sercu,
oddana ludziom przez całe życie
  Dnia 10 kwietnia 2010 r., w sobotę Senator RP Janina Fetlińska wsiadła do samolotu TU-154, lecącego z delegacją Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego na uroczystości związane z obchodami 70. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. Samolot rozbił się przy próbie lądowania, ok. 1.5 km od lotniska wojskowego pod Smoleńskiem. Nikt nie przeżył katastrofy.

  Wstrząśnięci do głębi rozmiarem tragedii łączymy się w bólu i cierpieniu z rodzinami ofiar katastrofy, składając wyrazy szczerego współczucia wszystkim bliskim, którzy ponieśli niepowetowaną stratę.
Życiorys Janiny Fetlińskiej
Posłuchaj materiału wspomnieniowego, przygotowanego przez red. Marka Cynkara z Polskiego Radia Rzeszów
Archiwalna witryna internetowa

Księga Kondolencyjna

poniedziałek, 19.04.2010 godz.22:41   
Autor:   Stowarzyszenie Prawicy Ziemi Płońskiej
Janinę Fetlińską Senator RP 6 i 7 kadencji. Z głębokim żalem żegnamy. Składamy wyrazy współczucia i żalu Łącząc się w żałobie z Mężem Włożimierzem, Synem Bartoszem oraz Siostrom Zosi i Gieni, składa Prezes Stowarzyszenia Prawicy Ziemi Płońskiej Alicja Ignasiak z meżem.

wtorek, 20.04.2010 godz.00:19   
Autor:   Katarzyna i Jacek Litewscy
Dziękuję Bogu za Dar naszego spotkania.
Proszę w dalszym ciągu opiekuj się Swoimi najbliższymi oraz upraszaj u Boga potrzebne łaski dla naszej kochanej Ojczyzny.
Jesteśmy pewni, że już pracujesz u Niego!
Pokój z Tobą!

wtorek, 20.04.2010 godz.00:30   
Autor:   Jakub z Poznania
W dobie tragicznych wydarzeń jakie rozegrały się w sobotę 10 kwietnia na ziemi smoleńskiej chciałbym złożyć wyrazy najserdeczniejszego współczucia dla najbliższej Rodziny Ś.P. Janiny Fetlińskiej, wszystkim osobom z Jej codziennego otoczenia zawodowego, a także wszystkim mieszkańcom Ciechanowa, którzy w zadumie i całej swojej skromności opłakują stratę swojej Pani Senator. Chciałbym również dołączyć skromny cytat, którym chciałbym ze swojej skromnej strony złożyć hołd wszystkim ofiarom Tragedii Smoleńskiej w tym Pani Senator.

"...Patrząc z wysokiego stanowiska ewolucji,
w nieskończoną otchłań przyszłości,
dostrzegamy tam,
nie rozpaczliwe mroki wiecznej śmierci,
lecz żywiące blaski,
wiecznego i wciąż potężniejszego życia"

Wieczny odpoczynek.......

wtorek, 20.04.2010 godz.08:38   
Autor:   Krzysztof Zawisza
JEDNEMU POTRZEBA CAŁEGO ŻYCIA BY SPOJŻAŁ NA INNYCH I ZOBACZYŁ W NICH CIERPIENIE.PANI SENATOR WYSTARCZYO JEDMO SPOJRZENIE I BYŁA GOTOWA DO NIESIENIA POMOCY. SZCZERZE WSPÓŁCZUJE RODZINIE I BLISKIM PO STRACIE KOGOŚ TAK WSPANIAŁEGO .SAM WIEM CO TO JEST BÓL PO ŚMIERCI UKOCHANYCH ,TRZY LATA TEMU ZGIMOŁ MÓJ STARSZY SYN. ŻEGNAM WAS KOCHANI.

wtorek, 20.04.2010 godz.12:52   
Autor:   Dyrekcja Zespołu Szkół Nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku, nauczyciele, uczniowie i pr
Śp. Pani Senator dr Janina Fetlińska odeszła pogrążając nas w wielkim smutku i pozostawiając po sobie ogromną pustkę.
Zmarła była osobą zawsze otwartą i gotową nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Propagowała zdrowy styl życia i zabiegała o promowanie zdrowia w szkole. Szczególnie wspomagała środowisko pielęgniarskie. Była wielkim autorytetem i wzorem do naśladowania dla wszystkich Polaków, a szczególnie dla młodzieży, z którą miała dobry kontakt.
Śp. Janinę Fetlińską zapamietamy jako osobę miłą i serdeczną, zawsze uśmiechnietą, o ciepłym głosie i przyjaznym spojrzeniu.
Na zawsze pozostanie w naszych sercach.
Wyrazy głębokiego żalu i współczucia dla najbliższych składa
Dyrekcja ZS Nr 2 w Płońsku
wraz z nauczycielami i pracownikami

wtorek, 20.04.2010 godz.13:02   
Autor:   anna
Smutek, ból i wielki żal... niepowetowana strata

wtorek, 20.04.2010 godz.13:04   
Autor:   Jarosławskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych
Pogrążeni w smutku żegnamy śp. Janinę Fetlińską Senator RP, tragicznie zmarłą w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem w dniu 10 kwietnia 2010 roku. Rodzinie zmarłej, bliskim oraz Jej Współpracownikom wyrazy szczerego współczucia składają Zarząd, pracownicy oraz Członkowie Jarosławskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych.

wtorek, 20.04.2010 godz.14:56   
Autor:   Violetta Matla
"Niech Aniołowie zawiodą Cię do raju,a gdy tam przybędziesz, niech przyjmą Cię męczennicy i wprowadzą Cię do krainy życia wiecznego. Chóry Anielskie niechaj Cię podejmą i z Chrystusem zmartwychwstałym miej radość wieczną".
Kochana Ineczko nie tak miało być...
Teraz już nic nie będzie jak dawniej...
Byłaś moim MISTRZEM jak będzie bez Ciebie?
Obiecuję modlitwę i pamięć - na zawsze
Łączymy się w szczerym bólu z Twoją rodziną: Viola i Darek Matla z córkami

wtorek, 20.04.2010 godz.17:07   
Autor:   Wojtek Gęsicki
Pani Senator... Może tam jest jakiś Senat Niebieski...i pewnie jakieś problemy tam są - chociaż inne. W wolnej chwili proszę Pamiętać o Ciechanowie...Tam podobno jakoś inaczej czas płynie i łatwiej jest wszędzie zdążyć... Ja zostanę jeszcze w tym pędzie tutaj i tylko nie doczekam się tej naszej wspólnej kawy "na wiosnę". Już żadnej kawy... Mój Boże, najmagiczniejsze w tym wszystkim jest to, że ja tu piszę coś do Pani, a Pani przecież już o tym wie, co ja chcę napisać - wcale nie musi Pani tego czytać...
Nie piszę, że "żegnamy się", bo to przecież nie tak. Nie piszę, że "dziękuję" za Dobroć i Wszystko, bo wierzę, że to nie jest koniec. Po prostu od jakiegoś czasu jest trochę inaczej niż do tej pory. Trochę inaczej...i tylko trochę...

wtorek, 20.04.2010 godz.19:56   
Autor:   Główna Biblioteka Lekarska w Warszawie
Z głębokim bólem i żalem żegnamy Panią Senator dr nauk medycznych Janinę Fetlińską człowieka wielkiego serca, odwagi i opiekuńczości.
Rodzinie pani Senator składamy wyrazy głębokiego współczucia.

wtorek, 20.04.2010 godz.21:10   
Autor:   siostry wizytki z Jasła
Nie ma nic ważniejszego nad zbawienie swojej duszy. (św. Fr. Salezy). Śp. Pani Senator Janina w swoim życiu pracy nigdy o tej prawdzie nie zapomniała. Dziękujemy Jej za wspaniałą postawę Polki i katoliczki. W modlitwie pamiętamy o Jej duszy i wszystkich ofiarach tej strasznej katastrofy.


wtorek, 20.04.2010 godz.21:19   
Autor:   mgr inż. Waldemar Przybysz
Składam wyrazy głębokiego współczucia wszystkim bliskim Pani Senator. Tak wielu Polskich patriotów oddało swoje życie za Polskę w 1940r. i teraz 10 kwietnia 2010r. Teraz tak bardzo będzie Ich brakowało.

wtorek, 20.04.2010 godz.22:41   
Autor:   Katarzyna i Jacek Litewscy
Włodku i Bartoszu!
W tej tak bardzo smutnej i trudnej dla Was chwili jesteśmy z Wami. Ineczka jest z Wami i Wy bądzcie z Nią!

środa, 21.04.2010 godz.07:11   
Autor:   Krzysztof Nalecz z Adelajdy
Odeszlas tragicznie bez pozegnania.
Pozostajesz w mojej pamieci na zawsze jako wspanialy czlowiek, zyczliwy i dobry doradca, oddany Polsce patriota.
Niech Bog zabierze Cie do Raju

środa, 21.04.2010 godz.09:54   
Autor:   Iwona Konop
...Każdy dzień jest szansą, aby spotkać się z drugim człowiekiem, jutro może go już nie być...
Ś.P. Senator RP Janinie Fetlińskiej dziękuję za zaufanie, cieszę się, że mogłam jeszcze z Panią w dn. 09.04.2010r.(piątek) telefonicznie rozmawiać. Czekałam na telefon z potwierdzeniem, że dokumenty, które wysłałam faksem przeszły bez problemów i są czytelne. Powiedziała Pani, że jest Pani teraz w drugim pokoju, i Pani sprawdzi... czekałam... czekałam - nie mogłam opuścić biura, doszłam jednak do wniosku, iż wszystko jest z dokumentami w porządku, mogę opuścić biuro. Zawsze przecież mogła Pani do mnie zadzwonić, o każdej porze... Umowa, zaufanie zobowiązuje do odpowiedzialności za wszystko co się czyni. Nasza relacja miała różne barwy, jednak opierała się na prawdzie i otwartym wyrażaniu poglądów, i własnym spojrzenia na "daną kwestię". Dziękuję za "Szkołę Życia"- mniej więcej tak Pani powiedziała przy naszym pierwszym spotkaniu, kiedy poprosiłam Panią o ukierunkowanie, gdzie ewentualnie mogłabym szukać pracy. Pani podejście do mnie, ciepło i troska, którą okazała mi Pani w czasie pierwszej rozmowy, urzekły mnie...Propozycja pracy na pierwszym spotkaniu, kiedy zupełnie mnie Pani nie znała i nie byłam z żadnego polecenia, tym bardziej mnie zaskoczyły, i utwierdziły w przekonaniu, iż warto obdarzać zaufaniem każdego człowieka - mimo, iż jest w nim dobro i zło. Mówiła Pani, iż "w człowieku jest potencjał, tylko człowiek potrzebuje dobrego ukierunkowania". Dziękuję, że Pani we mnie wierzyła..., za stanowczość i wymagania, wysokie wymagania - co do szybkości pracy i podejmowania decyzji. Mam nadzieję, że zdałam egzamin ze sprawności i organizacji biura, która nas czekała w związku z planowanym spotkaniem Pana Posła Grzegorza Tobiszowskiego z mieszkańcami Ciechanowa, i Mławy w sprawie spółdzielni mieszkaniowych...
Wszystko straciło blask, gdy Pani odeszła...
Żegnam Pana Panie Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej Profesorze Lechu Kaczyński i Panią Pani Mario Kaczyńska, oraz Wszystkich, którzy stali się, w dniu 10.04.2010r. Męczennikami, ginąc w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.
Wszystkim Rodzinom Ofiar katastrofy, bliskim i znajomym składam wyrazy współczucia i łączę się w bólu, po stracie tak wyjątkowych Patriotów, Polaków, którzy żyli, według zasady Bóg, Honor i Ojczyzna przede wszystkim, zawsze na pierwszym miejscu.

Cześć Ich Pamięci!

środa, 21.04.2010 godz.10:23   
Autor:   Urszula Kozłowska s.ursz.SJK, Wspólnoty: CZWARTKI PAPIESKIE I KRĄG EMAUS
Serce z bólu drży. Składamy hołd. Pochylamy czoła i zginamy kolana polecając Miłosierdziu Bożemu śp. Senator RP Panią Janinę Fetlińką oraz wszystkich tajemniczo i tragicznie zmarłych 10.04.2010 w katastrofie lotniczej wpobliżu Katynia. Podnosimy głowy ku górze i wznosimy nasze modlitwy błagając Boga w intencji Osieroconych i całej naszej Ojczyzny. Jak ewangeliczne ziarno rzucone w ziemię, niech i ta OFIARA wyda plon obfity! – Członkinie i członkowie ogólnopolskich wspólnot: Czwartki Papieskie i Krąg Emaus.
Z Warszawy, w dniu pogrzebu,
21 kwietnia 2010 r.

środa, 21.04.2010 godz.11:52   
Autor:   Krzysztof Tenerowicz KZ "S" w NFZ
Słowa wielkiej podzięki za współprace z Komisją Zakładową NSZZ "S" w Narodowym Funduszu Zdrowia oraz wyrazy szczerego współczucia dla rodziny składa Krzysztof Tenerowicz Przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ"S" w Narodowym Funduszu Zdrowia

środa, 21.04.2010 godz.13:05   
Autor:   Janina i Zbigniew Karolscy z Giżycka
Wyrazy głębokiego współczucia dla rodziny i bliskich Pani Janiny.

środa, 21.04.2010 godz.15:30   
Autor:   Tadeusz Lewandowski
Żadne słowa nie wyrażą smutku po ofiarach tej tragedii. Wyrazy głębokiego współczucia dla Męża Włodzimierza oraz syna Bartosza oraz ciechanowskiego oddziału Prawa i Sprawiedliwości.

środa, 21.04.2010 godz.23:59   
Autor:   obserwator
Nie do Wiary, ze wystarczy 5 sekund aby los zabrał tylu wspaniałych ludzi. Bedzie nam ich brakować. Ból i żal w naszych sercach. Niech wam ziemia lekką będzie.

czwartek, 22.04.2010 godz.11:00   
Autor:   Bożena Kotkowska - Poseł na Sejm RP
Z głębokim żalem i smutkiem przyjęłam wiadomość o tragicznej śmierci Senatora VII kadencji Senatu RP Janiny Fetlińskiej oraz pozostałych Członków oficjalnej delegacji na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej.
Tak nagle odeszły z naszego grona wybitne osobistości i ludzie, którzy
w imię polskiej racji stanu i powodując się miłością do Ojczyzny trwali na posterunku, służąc obywatelom Niepodległej Polski. W tej smutnej chwili składam wyrazy głębokiego współczucia i kondolencje dla Rodzin, Bliskich
i pracowników Kancelarii Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.
Łączę się w bólu i smutku z powodu straty Czołowych Reprezentantów naszej umiłowanej Ojczyzny.

Verba Volant, Scripta Manet!
„Niech wasze czynny i miłość do Ojczyzny będą zapisane w dziejach historii polskiego Narodu, ku chwale Ojczyzny i dla pamięci potomnych”.


czwartek, 22.04.2010 godz.11:02   
Autor:   Marcin Skorupski
Zawsze uśmiechnięta, zawsze pogodna-wspaniała kobieta taką Ją zapamiętałem w restauracji sejmowej

czwartek, 22.04.2010 godz.14:06   
Autor:   Burmistrz,Przewodniczący Rady, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy w Gąbinie
Łącząc się w bólu i smutku z rodziną w związku ze śmiercią Pani Senator Janiny Fetlińskiej składamy wyrazy głębokiego współczucia i żalu mężowi Panu Włodzimierzowi oraz synowi Bartoszowi.
Droga Pani Senator pozostaniesz w naszych sercach i pamięci oraz modlitwach na zawsze.

czwartek, 22.04.2010 godz.14:47   
Autor:   Witold Lech Idczak Senator RP
Tak bardzo brak... Twojego Ciepłego Uśmiechu, Cichych Słów, oklasków gdy kończyliśmy przemawiać, Żyłaś wg Błogosławieńtw Cicho i Skromnie, gdy odeszłaś dopiero wielkość Straty pokazała jak bardzo Cię Brak. jestem dumny że Cię poznałem i mogłem przez krótką chwilę mieć wielki zaszczyt towarzyszyć Ci w Senacie. Patrzę na Aniołka którego od Ciebie dostałem ... tu na ziemi Ty byłaś Aniołem pośród nas. Odpoczywaj w Pokoju po Prawicy Pana.

czwartek, 22.04.2010 godz.19:04   
Autor:   dr Halina Iwaniuk USJK,wykładowca UKSW Warszawa
Składam wyrazy współczucia z powodu tragicznej i tajemniczej śmierci śp. dr Janiny Fetlińskiej-Senator RP VII kadencji. W katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem -na pielgrzymim szalku do Katynia-w Osobie Pani Senator straciliśmy Wielką Miłośniczkę ŻYCIA, PRAWDY, WIARY I POLSKOŚCI. Modlę sie, by ofiara Jej życia nie poszła na marne i pomogła Polakom żyć w prawdzie i w pełnej wolności Dzieci Bożych miłujących Boga i ziemską Ojczyznę-Polskę.

czwartek, 22.04.2010 godz.21:37   
Autor:   Chór „Polonia Dortmund”
W obliczu tragedii narodowej, która pogrążyła w głębokim smutku wszystkich Polaków w kraju i poza jego granicami,składamy wszystkim rodzinom bezpośrednio dotkniętym tragedią, jaka rozegrała się 10 kwietnia 2010 roku w Smoleńsku, najszczersze i z głębi serce płynące wyrazy współczucia i solidarności w niewypowiedzialnym bólu i żalu.
Przed kilkoma miesiącami słuchaliśmy w Polskiej Misji Katolickiej w Dortmundzie głosu pani Senator RP
dr Janiny Fetlińskiej. Szczególnie piękne i pokrzepiające słowa o Polsce, Polakach i naszej roli w europie wypowiedziane przez Panią Senator były dowodem jak bardzo zaangażowana była w sprawy podtrzymywania kultury i tradycji polskiej poza granicami. Uczyła nas jak istotna jest więź z ojczyzną i jej pielęgnowanie.
Dziś płacząc wspominamy te chwile.
Dziewięćdziesiątsześć istnień ludzkich, Polaków, w tym
pan Prezydent RP i kwiat życia politycznego stanowi ogromną
wyrwę w polskim organiźmie narodowym, napawając nas
wszystkich strachem i obawą o przyszłość.
70-letnia, czarna klamra spina teraz już dwie tragedie narodu
polskiego, jakie rozegrały się w Lasach Katyńskich.
Niech Bóg ma ich wszystkich w swojej opiece.

czwartek, 22.04.2010 godz.21:44   
Autor:   Polsko-Niemieckie Stow. Twórców i Miłośników Sztuki w Dortmundzie
Poległym
/10 kwietnia 2010/

Nie wypowiedzą usta
co czują polskie serca,
mowa tu zbyt uboga,
by wyrazić wielki żal, ból,
jak rośnie w polskich
sercach trwoga.
Polecieli w Kraj daleki,
by modlić się za polskie dusze,
by znicze zapalić,
zostawić wieńce, kwiaty,
dla tych zamordowanych
przed siedemdziesięciu laty.
Tragedia się stała,
w trumnach Polska ich wita
kwiatami, zniczami
a każdy Boga pyta:
dlaczego? dlaczego? dlaczego?
(M. Przybylska)

piątek, 23.04.2010 godz.09:38   
Autor:   Grażyna Skibińska z Rodziną
"Umarłych wieczność dotąd trwa,
dokąd pamięcią IM się płaci"
W. Szymborska
Tak trudno uwierzyć w to co stało się 10 kwietnia 2010 roku.

sobota, 24.04.2010 godz.22:44   
Autor:   Marcin Dąbrowski
Ziemia Zachodnia nigdy o Pani nie zapomni...
W naszych sercach wiecznie miejsce dla Pani...

niedziela, 02.05.2010 godz.14:25   
Autor:   Jarosław Kulesza
To szczęście móc żyć w czasach, w których pracowała i działała Pani Janina. Widząc jej trud, głęboki patriotyzm i humanizm, który był codziennością, jestem dumny, że jestem rodakiem Pani Senator.
Dziękuje też Panu Bogu, że dane mi jest być kolegą w zawodzie takiego człowieka jak tragicznie zmarła.
Pani Janino, spuścizna, którą pozostawiła Pani po sobie, będzie dla mnie ogromnym wyzwaniem, któremu z całych sił będę starał się sprostać.
Na zawsze pozostanie Pani w mej pamięci.

pokaż stronę:
<<  <    2, 3, 4, [ 5 ] , 6   >  >>